"Śniadanie daje moc"

Utworzono dnia 08.11.2017

W dniu 8 XI 2107r. odbył się w naszej szkole finał ogólnopolskiej akcji ”Śniadanie Daje Moc” - Dzień Śniadanie Daje Moc, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Sześciolatki z grupy „Mądre Sówki” w tym dniu pięknie udekorowały salę i przebrały się w stroje. Do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu przedszkolaki wraz z wychowawcą zaprosiły  swoich rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu śniadania. Dzieci  w tańcu z pluszowymi owocami i warzywami  zaprezentowały piosenkę” Idą witaminki”, a następnie zagrały w grę” Moje dwanaście  zasad zdrowego odżywiania”. Pani dyrektor życząc smacznego posiłku zachęciła dzieci do systematycznego stosowania zasad zdrowego odżywiania na co dzień. Sześciolatki z apetytem zasiadły do śniadania i zaprosiły  do niego także swoich rodziców oraz obecne na spotkaniu babcie. Dzieci jedząc zdrowe smakołyki wysłuchały wiersza J. Brzechwy” Na straganie” czytanego przez rodziców i babcie. Uśmiechy na twarzach przedszkolaków i zaproszonych gości świadczyły o tym, że był to niezwykle miły i radosny dzień. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy tak chętnie zaangażowali się organizację tego  wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie równie owocna w podejmowaniu kolejnych przedsięwzięć, do czego serdecznie wszystkich zapraszamy.

Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 08.11.2017, 20:01