Warsztaty - Systemem Edukacji PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź).

Utworzono dnia 10.03.2016

W dniu 7 marca 2016 roku w naszej szkole gościliśmy Panie z Wydawnictwa Epideixis i koleżanki nauczycielki z przedszkoli i szkół z gminy Liszki. Panie zapoznały nas z Systemem Edukacji PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź).

To system, który łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Stanowi on skuteczną pomoc w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poszerza i utrwala wiedzę rozwijając aktywność poznawczą dziecka w procesie samokształcenia. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Służy do nauki, zabawy i terapii indywidualnej i grupowej, w przedszkolu, w szkole i w domu. Zabawa z PUS-ami polega na rozwiązywaniu zadań zawartych w książeczkach i jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym. Po zakończeniu zadania dziecko samo sprawdza, czy odpowiedź ułożona z klocków jest poprawna i zgodna z wzorem kontrolnym pokazanym w książeczce przy rozwiązywanym zadaniu.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat edukacji poprzez zabawę. Następnie w części praktycznej przedstawione zostały pomoce i zabawki edukacyjne – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – które ideę nauki przez zabawę pozwalają stosować na co dzień. Zaprezentowano nam materiały, za pomocą których można skutecznie wspierać wszechstronny rozwój dzieci, również tych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dowiedziałyśmy się, jak skutecznie je wykorzystywać, a tym samym wspomagać u najmłodszych rozwój m. in. spostrzegawczości, analizy i syntezy wzrokowej, sprawności manualnej, koncentracji uwagi, logicznego myślenia i kreatywności.

Warsztaty poprowadziła pani Dorota Marcinkowska i na jej ręce składamy serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Epideixis za poprowadzenie ciekawych i rozwijających zajęć :-)

Utworzono dnia 10.03.2016, 06:26