Utworzono dnia 28.05.2018

Wędrujemy przez wieki – festyn w Piekarach

27 maja 2018r. o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach rozpoczął się festyn rodzinny pt. „Wędrujemy przez wieki”. Temat festynu był ściśle związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się od otwarcia placu zabaw, który został odnowiony dzięki środkom  Funduszu Sołeckiego za rok 2017 i ze środków własnych wsi  Piekary. Wstęgę przeciął Wójt Gminy Liszki Paweł Miś, sołtys wsi Piekary Zofia Pyla, Dyrektor Szkoły Maryla Małucha-Kapusta, przew. Rady Rodziców Marta Urbaniec i przew. Samorządu Uczniowskiego Ania Urbaniec. Następnie na scenie pojawiła się Zuzia Knez, która zaśpiewała   pierwszy hymn Polski „Bogurodzicę”. Oddział przedszkolny zaprezentował legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Mądre Sówki”  zatańczyły taniec średniowieczny, a uczniowie z klas I-III prezentowali się wspaniale w strojach średniowiecznych rycerzy i dam dworu. Klasa III zwróciła uwagę na ważny rok 966 i zaśpiewała piosenkę o takim tytule. Następnie na scenie pojawiła się klasa IV z dworską scenką, klasa V i VII zaprezentowały wzruszającą historię warszawskiej, wojennej ulicy, a klasa VI przedstawiła futurystyczno-ekologiczny pokaz mody. Atrakcją festynu był zaprzyjaźniony ze szkołą zespół ESCAPE prowadzony przez Piotra Kapustę, który jak zwykle przyciągnął uwagę całej publiczności Obok występów goście festynu mogli korzystać ze stoisk przygotowanych przez rodziców, na których można było skosztować chleba z czarnuszką, sałatek, lemoniady, galaretek szczęścia oraz innych smakołyków. Oczywiście, nie zabrakło kawiarenki z pysznymi, domowymi ciastami, grilla oraz  loterii z atrakcyjnymi nagrodami.  Dzięki uprzejmości OSP Piekary można było posiedzieć w wozie strażackim i zawyć syreną. Niezwykłą atrakcją była także giełda kwiatowa, lody gałkowe oraz dmuchańce i bańki mydlane.

Gościnnie zawitali na festyn przedstawiciele Akademii Nauki, którzy przygotowali urządzenia sprawdzające koncentrację oraz Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie z odblaskami, alkogoglami.

Festyn wszystkim dostarczył moc atrakcji, a najwytrwalsi nie chcieli opuszczać terenu szkolnego jeszcze przez długi czas.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym Rodzicom, Radzie Rodziców, Nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim uczniom i wspaniałej publiczności.

Dziękuję również wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym mogliśmy się tak świetnie bawić:

1. Pan Jan Pyla - Prezes PROMEROLU
  2. „PIEKARNIA CUKIERNIA ZABOROWSCY”
  3. Państwo Ewa i Janusz Trojan - „ŁYSA GÓRA – PRACOWNIA PIEKARNICZO-CUKIERNICZA”
  4. KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY ODDZIAŁ W LISZKACH
  5. Pan Krzysztof  Lewandowski - „PRACOWNIA PROJEKTÓW  KOMUNIKACJA TRASA”
  6. Firma „PRODUKCJA WĘDLIN REGIONALNYCH U MĄDREGO” NOWA WIEŚ SZLACHECKA
  7. Pani Monika Przebinda - „PAPIERNICZY ZAKĄTEK
  8. Pani Zofia Pyla - Sołtys wsi Piekary i radna powiatu
  9. Pan Paweł Miś – Wójt Gminy Liszki
  10. Pani Bogusława Pernal - „SUPER  SAM SPOŻYWCZO  PRZEMYSŁOWO BUDOWLANY”
  11. Pan Edward Biel - „PRODUCENT ROZDZIELNIC ELEKTRYCZNYCH”