Wyniki konkursu "Zaprogramuj Smoka

Utworzono dnia 05.06.2017

Uczniowie naszej szkoły Paweł Lelek i Jakub Mazur, pod opieką nauczyciela Kazimierza Besztochy wzięli udział w konkursie "Zaprogramuj smoka" w ramach Małopolskiego Festiwalu Programowania "Małopolska koduje", której organizatorem był Małopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Programowania.

Celem konkursu było:

• rozbudzenie zainteresowań informatycznych wśród dzieci i młodzieży,
  • zainteresowanie młodych ludzi historią i dniem współczesnym miejsca ich zamieszkania (Małej Ojczyzny)
  • popularyzacja programowania,
  • rozwijanie kreatywności i nieszablonowego myślenia,
  • rozwijanie umiejętności logicznego myślenia

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu dowolnym języku programowania (np.: Baltie, Scratch, Python, C++, Java, App Inventor, JavaScript) prostej gry edukacyjnej, której przewodnikiem (lub bohaterem) miał być smok. Gra musiała być tematycznie związana z Małopolską, jako regionem lub miejscowością, w której uczestnik konkursu mieszka. Na konkurs wpłynęło 90 prac. 30 maja 2017r. jury wyłoniło laureatów konkursu.

W kategorii szkół podstawowych pierwszą nagrodę otrzymał uczeń naszej szkoły Paweł Lelek za grę pt. „Kraków i Piekary – gra”  wykonaną w programie Scratch.

2 czerwca 2017r. w Auli Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego Politechniki Krakowskiej w Krakowie na uroczystej Gali Małopolskiego Festiwalu Programowania połączonej z finałem konkursu zostały wręczone nagrody laureatom.

Gratulujemy Pawłowi sukcesu.

Wyniki konkursu na stronie malopolskakoduje.pl   >>>

Gala Małopolskiego Festiwalu Programowania- fotorelacja   >>>

Nagrodzona praca konkursowa Pawła   >>>