Rodzinne kolędowanie w Piekarach

Utworzono dnia 26.01.2018

W styczniowy wieczór w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach odbyło się pierwsze rodzinne kolędowanie dla mieszkańców Piekar i wszystkich pragnących wspólnie zaśpiewać kolędy  i obejrzeć jeszcze raz historię narodzenia Jezusa.

Siostra Miriam przygotowała piękne i wzruszające Jasełka. U żłóbka, prócz aniołów i trzech króli,  były  zwierzęta: wołek i osiołek. W te role mistrzowsko wcieliła się Emilka z kl. III i Grzesiu z kl. II. Po Jasełkach wystąpili chórzyści oraz uczniowie z kl. II, IV, V i VI. Widzowie otrzymali specjalnie przygotowane śpiewniczki i mogli kolędować razem z małymi artystami. Specjalnym gościem była uczennica klasy VII Olga Jajko, która zagrała swoje kompozycje na syntetyzatorze. Wyjątkowe wrażenie na widzach zrobiły uczennice OP i klas młodszych w układach tanecznych przygotowanych przez p. Elżbietę Nęcką. Pani Ela założyła bowiem w naszej szkole zespół Małe Gwiazdki, który przyciąga uwagę wszystkich oglądających. Małe Gwiazdki zatańczyły do motywu z filmu Kraina Lodu oraz zaprezentowały się w pięknych czerwonych spódnicach w tańcu hiszpańskim.   Wszyscy kolędnicy mogli częstować się pysznymi ciasteczkami upieczonymi przez rodziców oraz podarowanymi naszej szkole przez cukiernię Łysa Góra. Na koniec  s. Miriam zaintonowała kolędę, którą z chęcią podjęli wszyscy goście. 25 stycznia na długo zapisze się w naszych sercach jako wieczór kolęd i wspólnie przeżywanego cudu narodzin Pana Jezusa.

Szczególne podziękowania kieruję do zaproszonych gości obecnych w naszej szkole podczas wspólnego kolędowania: p. Zofii Pyli sołtys Piekar, p. Marcinowi Mazurowi radnemu Piekar, p. Pawłowi Mazurowi z OSP Piekary, p. Marcie Urbaniec , p. Katarzynie Sroce, p. Małgorzacie Rożek z Rady Rodziców. Dziękuję również sponsorowi Cukierni Łysa Góra z Kaszowa oraz  Rodzicom i  Nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego wieczoru.

Dyrektor szkoły Maryla Małucha-Kapusta

Rodzinne kolędowanie w Piekarach