Utworzono dnia 22.11.2017

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Oryginalna nazwa święta to Hello World Day. Idea Święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, przekonując rządzących do pokojowego a nie zbrojnego rozwiązania problemu.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w 180 krajach na całym świecie a przesłanie akcji proste - powinniśmy być dla siebie życzliwi codziennie nie tylko od święta.
W Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach uczniowie obchodzili ten dzień w radosnych nastrojach i kolorowych strojach. Klasa siódma przygotowała uśmiechnięte mandarynki i kolorowe cukierki, którymi częstowała kolegów i koleżanki z innych klas.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przypinali każdemu naklejki z uśmiechniętymi buziami aby przypomnieć że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie.

W czasie dużej przerwy listonosze Szkolnej Poczty Życzliwości roznosili pozdrowienia dla osób, które lubimy.
Sentencje i hasła związane z kulturą i życzliwością uczniowie umieścili na gazetce szkolnej. Wybraliśmy także klasy, w których największa liczba dzieci była ubrana w kolorze żółtym, który symbolizował Dzień Życzliwości. Słodkie upominki dostali uczniowie, którzy samodzielnie ułożyli wierszyki lub rymowanki na temat święta.

Utworzono dnia 22.11.2017, 15:33