Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa - Piekary

W CO SIĘ BAWIĆ?

Utworzono dnia 24.01.2024

W CO SIĘ BAWIĆ, CZYLI GRY I ZABAWY (NIE CAŁKIEM) LOGOPEDYCZNE

SERIA „PUCIO”

     Seria tytułów logopedycznych stworzona przez Martę Galewską-Kustrę. Głównym bohaterem cyklu jest tytułowy chłopiec o imieniu Pucio oraz jego rodzina. Na poszczególnych stronach śledzimy losy postaci, a wykonując kolejne zadania, usprawniamy aparat mowy i wzbogacamy zasób słownictwa. Seria o Puciu wspiera rozwój mowy, usprawnia aparat artykulacyjny, pomaga rozszerzyć słownictwo, pozwala ćwiczyć mowę opowieściową, wprowadza podstawowe zasady gramatyki. Na kolejnych stronach znajdziemy proste i zrozumiałe dla namłodszych teksty oraz przejrzyste ilustracje.

MIASTECZKO MAMOKO

     Każda strona ukazuje nam fragment panoramy tytułowego miasteczka. Znajdziemy tutaj kilkanaście równolegle prowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Śledząc poczynania wybranego przez nas bohatera, wspólnie opowiadamy, kim jest postać, co robi, dokąd zmierza, zgadujemy, co wydarzy sie za chwilę... Na kolejnych kartach książki śledzimy poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszujkując ukryte w nim przedmioty. Miasteczko Mamoko to prawdziwa obrazkowa uczta, która rozwija spostrzegawczość oraz pobudza wyobraźnię. Świetna zabawa na długie wieczory dla tych najmłodszych, jak i nieco większych.

SERIA „CZUCZU” – puzzle, ksiażeczki, gry i zabawki edukacyjne

Sposób na zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecka i wspaniała zabawa, która zacheca do poznawania pierwszych słów i odkrywania otaczajacego nas świata. Jednocześnie dzięki serii Czuczu ćwiczymy koncentrację i pamieć. Rozwijajamy wzrok i wyobraźnię przestrzenną. I wreszcie jest to doskonały trening dla małych rączek.

GRY ZRĘCZNOŚCIOWE I FAMILIJNE

     Zalet gier, które nie potrzebują energii elektrycznej, a jedynie naszego zaangażowania, jest co niemiara. Poprawiają zdolności koncentracyjne, uczą dłuższego skupiania uwagi na jednej czynności lub przedmiocie, rozwijają spostrzegawczość i myślenie logiczne, poprawiają pamięć, uczą szybkiego podejmowania decyzji, refleksu, wzbogacają wyobraźnię, poszerzają zasób naszego słownictwa, uczą literek, cyferek, kształtów i kolorów, wzmacniają koorydnację ruchową, usprawniają motorykę dużą i małą, uczą precyzji i ruchów naprzemiennych... A nade wszystko dostarczają nam mnóstwa radości! Inetresujących i wartosciowych gier jest dziesiątki, a oto kilka propozycji ode mnie: Sprytna ośmiornica, Leon łowca, Głodne krokodyle, Łubudu, Nawlekaj nie czekaj, Rach ciach, Kot w worku, Zagadki smoka Obiboka, Grzybobranie, Twister, Kuferek Bystre Oczko, Dobble, Państwa-Miasta, 5 sekund, Kim jestem?, Gorący ziemniak, Gdybyś był.

HISTORYJKI OBRAZKOWE

     Stymulują procesy myślowe i rozwijają wyobraźnię. Pozytywnie wpływają na rozwój mowy i słownictwa dziecka. Uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, wnioskowania i analizowania. Rozszerzają wiedzę ogólną o świecie. Oprócz klasycznej formy, czyli układania historyjek, możemy odnosić się do obrazków, nawiazywać do własnych doświadczeń, zadawać pytania, opisywać, tworzyć opowiadania, szukać szczegółów, samodzielnie wymyślać zakończenie danej historii. Polecam: „Historyjki obrazkowe 3-,4-,6- i 8-elementowe” wydawnictwa Hamornia, „Opowiem Ci mamo” firmy Alexander, kostki „Story Cubes”

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku dla naszej Szkoły

WSPIERAMY SĄSIADÓW

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Zegar